Powiat Bocheński informuje:
Jeżeli jesteś mieszkanką powiatu bocheńskiego, masz od 25 do 59 lat i w ciągu ostatnich trzech lat nie miałaś wykonywanej cytologii koniecznie odwiedź Poradnię K w bocheńskim szpitalu i wykonaj bezpłatne badanie.

Cytologia to podstawowe badanie w ginekologii. Pozwala wykryć groźne choroby, jak choćby rak szyjki macicy. Bezbolesne badanie polega na pobraniu wymazu. Najlepszym momentem na wykonanie badania cytologicznego jest 10–18 dzień cyklu.

Mogą w nich uczestniczyć panie w wieku 25-59 lat, które nie miały wykonanej cytologii w ciągu ostatnich trzech lat. Do badania kwalifikują się także panie obciążone czynnikami ryzyka (zakażonych wirusem HIV, przyjmujących leki immunosupresyjne, zakażonych HPV – typem wysokiego ryzyka), które nie miały wykonanej cytologii w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Badanie jest pomyślane też dla kobiet, które były leczone z powodu nowotworu złośliwego szyjki macicy, po zakończeniu kontroli onkologicznej (decyzję podejmuje lekarz prowadzący leczenie onkologiczne) ponownie zostają objęte skryningiem cytologicznym.

Rejestracja telefoniczna prowadzona jest od poniedziałku do piątku w godz. od 12.00 do 14.15 pod numerem 14 615 33 51.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Bochni / Facebook

Artykuł Jeżeli jesteś mieszkanką powiatu bocheńskiego, masz od 25 do 59 lat i w ciągu os… pochodzi z serwisu Bochnia – Polskie Portale Informacyjne.

ppPowiat BocheńskiPowiat Bocheński informuje: Jeżeli jesteś mieszkanką powiatu bocheńskiego, masz od 25 do 59 lat i w ciągu ostatnich trzech lat nie miałaś wykonywanej cytologii koniecznie odwiedź Poradnię K w bocheńskim szpitalu i wykonaj bezpłatne badanie. Cytologia to podstawowe badanie w ginekologii. Pozwala wykryć groźne choroby, jak choćby rak szyjki macicy. Bezbolesne...Bieżące informacje z całego kraju w jednym miejscu !