Gmina Rzezawa.
KONCERT KOLĘD i PASTORAŁEK 2019
PARAFIALNEJ SCHOLI DZIECIĘCO-MŁODZIEŻOWEJ Z RZEZAWY

Parafialna Schola Dziecięco-Młodzieżowa działająca przy parafii Rzezawa zaczęła ponownie działać po przerwie jesienią 2018 r. Na początku wraz z Apostolską Grupą Młodzieżową przygotowano Wieczornicę z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Wkrótce po pierwszym sukcesie pojawił się pomysł zorganizowania koncertu kolęd i pastorałek. Rozpoczęto intensywne próby kilka razy w tygodniu. Dzieci wraz z młodzieżą swoim śpiewem i muzyką uświetnili także Msze Święte w Boże Narodzenie i II Dzień Świąt.
Premiera Koncertu Kolęd miała miejsce w parafii pw. NSPJ w Borku 13 stycznia 2019 r., dzięki zaproszeniu ks. Proboszcza Kazimierza Świątka. Tego samego dnia wieczorem miał miejsce główny koncert w Kościele Parafialnym pw. Trójcy Przenajświętszej i św. Leopolda w Rzezawie dzięki uprzejmości ks. Proboszcza Tadeusza Kubali. Oba koncerty cieszyły się dużym zainteresowaniem.
Na zakończenie okresu świątecznego i czasu śpiewania kolęd zorganizowano ostatni koncert 1 lutego w Budynku Parafialnym w Rzezawie. Wśród śpiewanych kolęd nie zabrakło: Dzisiaj w Betlejem, Jezus Malusieńki i Mizerna cicha, ale także starszych pastorałek: Jakieś światło nad Betlejem, świeć gwiazdeczko i tych nowszych: Pierwsza gwiazda, Mario czy już wiesz? Ulubioną pastorałką całego zespołu jednogłośnie został „Skrzypi wóz”.
Schola liczy obecne 31 osób.
Skład zespołu: Aleksandra Dziadowiec (saksofon, wokal), Michał Latocha (piano), Wojciech Seremak (perkusja), Wiktoria Dawiec (flet, wokal), Filip Waśniowski (gitara) i gościnnie Anna Rydz (skrzypce).
Wokaliści: Patrycja Łątka, Natalia Łątka, Magdalena Łątka, Amelia Bąk, Joanna Latocha, Dorota Wszołek, Gabriela Wacarz, Zuzanna Stawiarska, Nadia Radzięta, Roksana Radzięta, Oliwia Szydłowska, Zuzanna Pasula, Emilia Szewczyk, Kacper Rzepecki, Weronika Gorczyca, Emilia Gierek, Magdalena Cyz, Wiktoria Bąk, Angelika Desput, Oliwia Chojnecka, Justyna Gondek, Bartłomiej Zieliński i Karolina Barnaś.
Narratorzy (Apostolska Grupa Młodzieżowa): Łukasz Gorczyca, Iwona Stolarz, Oliwia Majcherczyk, Artur Rybka.
Opiekunowie: ks. Janusz Kras (gitara i akordeon) i Kinga Janik (wokal, studentka Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie).

Serdecznie zapraszamy chętne dzieci i młodzież do scholii. Próby w każdą sobotę o 11:00 w budynku parafialnym (i dodatkowo raz w tygodniu- środa/czwartek).

Artykuł KONCERT KOLĘD i PASTORAŁEK 2019
PARAFIALNEJ SCHOLI DZIECIĘCO-MŁODZIEŻOWEJ Z RZEZ…
pochodzi z serwisu Bochnia – Polskie Portale Informacyjne.

ppPowiat BocheńskiGmina Rzezawa. KONCERT KOLĘD i PASTORAŁEK 2019 PARAFIALNEJ SCHOLI DZIECIĘCO-MŁODZIEŻOWEJ Z RZEZAWY Parafialna Schola Dziecięco-Młodzieżowa działająca przy parafii Rzezawa zaczęła ponownie działać po przerwie jesienią 2018 r. Na początku wraz z Apostolską Grupą Młodzieżową przygotowano Wieczornicę z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Wkrótce po pierwszym sukcesie pojawił się pomysł zorganizowania koncertu kolęd i...Bieżące informacje z całego kraju w jednym miejscu !