Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie.
Wieliczka. Policja uderza w gang narkotykowy. Zatrzymano 11 osób

Sukcesem zakończyła się akcja wielickich policjantów, którzy w czwartek rano zatrzymali 11 osób związanych z narkotykowym biznesem prowadzonym na terenie powiatu wielickiego. Zabezpieczono około 2,5 kg środków odurzających.
Zorganizowana akcja uderzająca w lokalne środowisko narkotykowe miała miejsce wczoraj – 7 lutego br. Na podstawie postanowień prokuratury, wieliccy policjanci przy wsparciu funkcjonariuszy Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, funkcjonariuszy Oddziału Prewencji Policji w Krakowie oraz przewodników psów tropiących z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie przeprowadzili działania na terenie powiatu wielickiego, bocheńskiego oraz krakowskiego. Policjanci jednocześnie weszli na przeszukania do 17 wytypowanych miejsc. W skutecznym przeprowadzeniu akcji bardzo pomocne były przeszkolone psy, które pomogły ujawnić nielegalne substancje.

Podczas czynności zatrzymano 11 osób w wieku od 18 do 32 lat i przejęto niemal 2,5 kilograma narkotyków, w tym marihuanę, amfetaminę, lsd oraz mefedron. Wiadomo jednak, że grupa obracała znacznie większymi ilościami narkotyków. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych środków odurzających to około 75 tysięcy złotych. W czasie przeszukań funkcjonariusze zabezpieczyli także 15,5 tysięcy złotych w gotówce, telefony komórkowe oraz sprzęt do porcjowania narkotyków. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono samochody osobowe o wartości około 80 tysięcy złotych.

Wszyscy zatrzymani usłyszeli już zarzuty posiadania lub posiadania znacznych ilości środków odurzających, a także handlu narkotykami. Trwają uzgodnienia z prokuraturą na temat zastosowania środków zapobiegawczych wobec poszczególnych podejrzanych. W stosunku do 3 już wniesiono o tymczasowe aresztowanie.

Jak wynika z ustaleń policji większość zatrzymanych osób związana jest ze środowiskiem pseudokibiców jednego z krakowskich klubów sportowych. Sprawa ma charakter rozwojowy. Niewykluczone są kolejne zatrzymania.
Rozbicie grupy przestępczej, trudniącej się wprowadzaniem do obrotu narkotyków, to efekt wielomiesięcznej pracy policjantów z wydziału kryminalnego wielickiej komendy i dobrego rozpracowania środowiska powiązanego z narkobiznesem.
Podkreślić należy, że w 2018 roku wieliccy funkcjonariusze w ramach przeprowadzonych czynności zabezpieczyli ponad 84 kilogramy różnego rodzaju środków odurzających. Tym samym Komenda Powiatowa Policji w Wieliczce roku udaremniła wprowadzenie na rynek zakazanych substancji o wartości około 2,1 miliona złotych. Jak widać problem na terenie powiatu jest poważny. Z pewnością jednak zagadnienie zwalczania przestępczości narkotykowej będzie jednym z priorytetów Policji wielickiej na rok 2019 i lata następne.
Źródło: KWP w Krakowie/ Facebook

http://www.polskiportal.info/wp-content/uploads/2019/02/51446900_2500920966644506_489700475893972992_o.jpghttp://www.polskiportal.info/wp-content/uploads/2019/02/51446900_2500920966644506_489700475893972992_o-150x150.jpgppPowiat TarnowskiKomenda Wojewódzka Policji w Krakowie. Wieliczka. Policja uderza w gang narkotykowy. Zatrzymano 11 osób Sukcesem zakończyła się akcja wielickich policjantów, którzy w czwartek rano zatrzymali 11 osób związanych z narkotykowym biznesem prowadzonym na terenie powiatu wielickiego. Zabezpieczono około 2,5 kg środków odurzających. Zorganizowana akcja uderzająca w lokalne środowisko narkotykowe miała miejsce ...Bieżące informacje z całego kraju w jednym miejscu !