Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie.
Policjanci zatrzymali w pościgu dwóch włamywaczy mieszkaniowych 🏠. Padły strzały 👮‍♂️🚓

Około godziny 9:45 otrzymaliśmy zgłoszenie, że do domu na jednej z posesji w Prandocinie (powiat krakowski) – wtargnęło dwóch zakapturzonych mężczyzn, ubranych na czarno. Właściciel spłoszył intruzów, którzy wcześniej zdążyli splądrować część domu jednorodzinnego. Gospodarz zadzwonił na numer 112 informując, że sprawcy uciekają pobliskimi polami w kierunku drogi S7. Na miejsce błyskawicznie skierowano patrol z Komisariatu Policji w Słomnikach. Policjanci zauważyli uciekających przestępców i z uwagi na warunki terenowe (pola, łąki) podjęli pościg pieszo, jednocześnie wzywając zbiegów do zatrzymania się. Ci jednak nie reagowali na polecenia. Jeden z policjantów oddał kilka strzałów ostrzegawczych. Pomimo tego sprawcy kontynuowali ucieczkę. Po chwili jeden z nich został zatrzymany. Natomiast w stosunku do drugiego policjant z uwagi na stwierdzone zagrożenie musiał użyć broni palnej. Przestępca został ranny w okolice miednicy. Policjant udzielił mu pierwszej pomocy, po czym ranny został zabrany przez pogotowie do szpitala. Jego kolega został przewieziony do Komendy Powiatowej Policji w Krakowie, gdzie będzie przesłuchany.

Na miejscu prowadzone były oględziny pod nadzorem prokuratora i penetracja pobliskiego terenu. Podczas pościgu sprawcy porzucili bowiem pakunek – jak się okazało, z zawartością narkotyków i biżuterii pochodzącej z przedmiotowego włamania.

Ranny 28-latek jest Tarnowa a drugi zatrzymany to 28-latek z Gorlic. Okazało się, że są znani policji ze spraw narkotykowych, a jeden z nich jest notowany również za kradzieże.
👉http://malopolska.policja.gov.pl/pl/aktualnosci/policjanci-zatrzymali-w-poscigu-dwoch-wlamywaczy-mieszkaniowych-padly-strzaly

Źródło: KWP w Krakowie/ Facebook

http://www.polskiportal.info/wp-content/uploads/2019/04/1f3e0.pnghttp://www.polskiportal.info/wp-content/uploads/2019/04/1f3e0.pngppPowiat TarnowskiKomenda Wojewódzka Policji w Krakowie. Policjanci zatrzymali w pościgu dwóch włamywaczy mieszkaniowych . Padły strzały Około godziny 9:45 otrzymaliśmy zgłoszenie, że do domu na jednej z posesji w Prandocinie (powiat krakowski) – wtargnęło dwóch zakapturzonych mężczyzn, ubranych na czarno. Właściciel spłoszył intruzów, którzy wcześniej zdążyli splądrować część domu...Bieżące informacje z całego kraju w jednym miejscu !