Gmina Rzezawa.
Dzień Dziecka Niepełnosprawnego w Buczkowie

Tradycją stało się, że Wójt Gminy Rzezawa i Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w wyrazie szacunku dla osób z niepełnosprawnościami i opiekunów, zorganizowali coroczny Gminny Dzień Dziecka Niepełnosprawnego.
Piknik dzieci i ich rodzin odbył się w sobotę 8 czerwca 2019 r. na placu Świetlicy Wiejskiej w Buczkowie. Impreza zorganizowana została dla 53 osób z niepełnosprawnością i ich rodzin.
Głównym celem projektu było nawiązywanie wzajemnych, życzliwych relacji i wymiany doświadczeń, ale również doskonała zabawa w gronie przyjaznych osób.
Bogaty program sprawił, iż każdy z przybyłych gości znalazł coś ciekawego dla siebie. Dzieci mogły korzystać do woli z dmuchanej zjeżdżalni, zamku i basenu z piłeczkami oraz uczestniczyć w licznych grach, zabawach oraz wspólnych tańcach. Uczestnicy pikniku mogli również wziąć udział w sesji zdjęciowej z Kubusiem Puchatkiem, który rozdawał dzieciom słodycze.
Ponadto wszystkim gościom zaserwowano poczęstunek, w postaci gorących i zimnych napojów, ciast, przekąsek i świeżej kiełbaski prosto z palącego się w pobliżu grilla.
Dla dzieci przygotowano specjalne przekąski w formie popcornu, waty cukrowej i lodów włoskich.
Imprezę swoją obecnością uświetnili: Wójt Gminy Rzezawa – Mariusz Palej wraz z małżonką, Przewodnicząca Rady Gminy Rzezawa – Pani Barbara Kwiecińska, Sołtys wsi Buczków – Pani Czesława Budyn, którzy zaopatrzyli dzieci w słodkości i aktywnie uczestniczyli w organizowanych wspólnych grach i zabawach.
Słodki upominek dla wszystkich dzieci podarował również Radny wsi Dąbrówka – Pan Marcin Bielak, któremu serdecznie dziękujemy.
Wszystkie dostępne atrakcje były oczywiście nieodpłatne dla uczestników pikniku, a każde dziecko z niepełnosprawnością otrzymało na zakończenie spotkania upominek z okazji jego święta.
Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim zaangażowanym osobom w przygotowanie pikniku, a Uczestnikom za przybycie i wspaniałą zabawę.

Artykuł Dzień Dziecka Niepełnosprawnego w Buczkowie

Tradycją stało się, że Wójt Gminy R… pochodzi z serwisu Bochnia – Polskie Portale Informacyjne.

ppPowiat BocheńskiGmina Rzezawa. Dzień Dziecka Niepełnosprawnego w Buczkowie Tradycją stało się, że Wójt Gminy Rzezawa i Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w wyrazie szacunku dla osób z niepełnosprawnościami i opiekunów, zorganizowali coroczny Gminny Dzień Dziecka Niepełnosprawnego. Piknik dzieci i ich rodzin odbył się w sobotę 8 czerwca 2019 r....Bieżące informacje z całego kraju w jednym miejscu !