Liceum Plastyczne w Nowym Wiśniczu informuje:
Dzień Erasmusa+ – 13 czerwca 2019r.

Liceum Plastyczne im. Jana Matejki w Nowym Wiśniczu wspólnie z Instytutem Rzemiosła i Wzornictwa Lybecker w Raahe zakończyło realizację projektu w ramach programu Erasmus+ pt: „ Animacja i TIK jako nowa jakość wspomagania edukacji o dziedzictwie kulturowym Polski i Finlandii”. W projekcie wzięło udział 16 uczniów oraz 4 nauczycieli, którzy pracowali w dwóch międzynarodowych grupach.
W dniu 13 czerwca 2019r. w ramach Dnia Erasmusa odbył się pokaz etiud filmowych, filmów making of i dokumentacji zdjęciowej.yjechali do Nowego Wiśnicza, w październiku 2018 r. uczniowie wiśnickiego Plastyka przebywali w Finlandii.
Projekt koncentrował się na wyprodukowaniu 2 etiud filmowych na bazie legend regionalnych metodą animacji poklatkowej oraz filmów„ Making of” dokumentujących wspólną pracę uczniów. W trakcie mobilności odbyły się warsztaty z animacji prowadzone przez panią Wiolettę Sowę, znanego reżysera filmów animowanych.
Innowacyjne praktyki zostały skierowane również do uczniów szkół podstawowych w Nowym Wiśniczu i Raahe. Efektem tych jednodniowych warsztatów prowadzonych przez wspomniane wcześniej międzynarodowe grupy i późniejszych działań w pracowni multimedialnej Liceum Plastycznego są cztery małe etiudy filmowe.

W dniu 13 czerwca 2019r. w ramach Dnia Erasmusa odbył się pokaz etiud filmowych, filmów makiną of i dokumentacji zdjęciowej.

Źródło: Liceum Plastyczne w Nowym Wiśniczu/Facebook

Artykuł Dzień Erasmusa+ – 13 czerwca 2019r.

Liceum Plastyczne im. Jana Matejki … pochodzi z serwisu Bochnia – Polskie Portale Informacyjne.

ppPowiat BocheńskiLiceum Plastyczne w Nowym Wiśniczu informuje: Dzień Erasmusa+ – 13 czerwca 2019r. Liceum Plastyczne im. Jana Matejki w Nowym Wiśniczu wspólnie z Instytutem Rzemiosła i Wzornictwa Lybecker w Raahe zakończyło realizację...Bieżące informacje z całego kraju w jednym miejscu !