Gmina Rzezawa.
Wakacje z Profilaktyką w gminie Rzezawa
Jak co roku, placówki Gminnego Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu w Rzezawie, przygotowały szeroki wachlarz zajęć wakacyjnych dla dzieci i młodzieży z terenu gminy.
Do wspólnego spędzenia czasu, poza najmłodszymi mieszkańcami, zapraszamy również rodziców, opiekunów oraz starsze rodzeństwo. Działania te, oprócz poszerzenia wiedzy na temat różnego rodzaju używek i skutków jakie za sobą niosą, mają na celu przedstawienie alternatywnych sposobów na spędzanie wolnego czasu.
Świetlice Wiejskie oraz Biblioteki zostały podzielone na trzy grupy.
Od 24.06. 2019 r. – 06.07.2019 r. swoją ofertę przedstawiły: Biblioteka w Rzezawie oraz Świetlice w Jodłówce i Łazach.
Obecnie od 09.07 – 20.07.2019 r. na najmłodszych czekają atrakcje przygotowane przez Świetlice w Borku, Krzeczowie i Ostrowie Królewskim.
W ostatnim terminie od 22.07. 2019 r. – 04.08.2019 r. do programu przystąpią Świetlice
w Buczkowie, Dębinie i Rzezawie.
Na uczestników czekają tradycyjne zajęcia świetlicowe, warsztaty plastyczne, manualne, kulinarne, zabawy integracyjne, prezentacje multimedialne, zajęcia ruchowe oraz ogniska
i wycieczki rowerowe.
Podczas dwutygodniowych spotkań, których celem jest również integracja młodych ludzi, nie może zabraknąć atrakcyjnych wycieczek. W programie przewidziane są wyjazdy do Parku Doświadczeń w Krakowie, Rabkolandu, kina 3D w Nowym Sączu oraz Szczawnicy.
Zaplanowano również cykl debat z Prezesem Stowarzyszenia „Nowa Szansa” panem Stanisławem Klimkiem. Tematami zajęć, będą: „Tolerancja”, „Konstruktywne sposoby radzenia sobie z negatywnymi emocjami”, „Zaplątani w sieci”, „Smartfon – przyjaciel, czy wróg. Czyli jak żyć w świecie nowych technologii”, a także pogadanki o hejcie, zdrowym odżywianiu, zagrożeniach związanych z rówieśnikami.
„Wakacje z Profilaktyką 2019” w całości sfinansowane zostały przez Gminną Komisję Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Rzezawie.
Przybliżony koszt programu to kwota ok. 26 000,00zł, w którym weźmie udział ok. 600 dzieci i młodzieży z terenu gminy Rzezawa.
Zapraszamy zatem do placówek Gminnego Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu w Rzezawie.

Artykuł Wakacje z Profilaktyką w gminie Rzezawa
Jak co roku, placówki Gminnego Centrum K…
pochodzi z serwisu Bochnia – Polskie Portale Informacyjne.

ppPowiat BocheńskiGmina Rzezawa. Wakacje z Profilaktyką w gminie Rzezawa Jak co roku, placówki Gminnego Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu w Rzezawie, przygotowały szeroki wachlarz zajęć wakacyjnych dla dzieci i młodzieży z terenu gminy. Do wspólnego spędzenia czasu, poza najmłodszymi mieszkańcami, zapraszamy również rodziców, opiekunów oraz starsze rodzeństwo. Działania te, oprócz poszerzenia wiedzy na...Bieżące informacje z całego kraju w jednym miejscu !