Gmina Nowy Wiśnicz wykonała prace w zakresie konserwacji kamiennych schodów Ratusza Miejskiego.

Prace zrealizowano zgodnie z pozwoleniem konserwatorskim oraz umową z Urzędem Marszałkowskim w ramach zadania pn.”Nowy Wiśnicz, Ratusz Miejski w Nowym Wiśniczu I poł. XVIIw. prace konserwatorsko-restauratorskie przy schodach i tarasie zewnętrznym obiektu” .

Schody, spocznik schodowy i taras, a także ściany kamienne i balustrada zostały poddane zabiegom czyszczenia, piaskowania, uzupełniono ubytki w strukturze i w spoinach oraz całość zaimpregnowano hydrofobowo.

Całkowity koszt prac opiewa na kwotę 69 505,58 zł. W tym dofinansowanie z budżetu Województwa Małopolskiego przyznane w ramach konkursu „Ochrona zabytków Małopolski 2019”  w wysokości 27 300 zł.

My Gallery (1/7)
My Gallery (2/7)
My Gallery (3/7)
My Gallery (4/7)
My Gallery (5/7)
My Gallery (6/7)
My Gallery (7/7)

Inf. pras. UM NW

قالب وردپرس

Artykuł Konserwacja kamiennych schodów wiśnickiego ratusza pochodzi z serwisu Bochnia – Polskie Portale Informacyjne.

http://www.polskiportal.info/wp-content/uploads/2019/08/dsc_0089.jpghttp://www.polskiportal.info/wp-content/uploads/2019/08/dsc_0089-150x100.jpgppPowiat BocheńskiGmina Nowy Wiśnicz wykonała prace w zakresie konserwacji kamiennych schodów Ratusza Miejskiego. Prace zrealizowano zgodnie z pozwoleniem konserwatorskim oraz umową z Urzędem Marszałkowskim w ramach zadania pn.”Nowy Wiśnicz, Ratusz Miejski w Nowym Wiśniczu I poł. XVIIw. prace konserwatorsko-restauratorskie przy schodach i tarasie zewnętrznym obiektu” . Schody, spocznik schodowy i taras,...Bieżące informacje z całego kraju w jednym miejscu !