Gmina Rzezawa.
Spacer z kijami bezpieczna rekreacja dla każdego 🏃‍♀️🏃‍♀️🏃‍♀️

Działający w Gminie Rzezawa Klub Seniora, dzięki staraniom Pana Wójta Mariusza Paleja otrzymał dofinansowanie na realizację nowego projektu pod nazwą „Aktywni Seniorzy”. Jest to projekt kierowany do osób, którzy chcą aktywnie spędzać czas, w ramach którego realizowanych jest wiele działań dla seniorów o różnych zainteresowaniach i możliwościach.

Projekt ,,Aktywni Seniorzy’’ ma na celu zachęcić seniorów do aktywności i zdrowego trybu życia, a także zachowania sprawności na dalsze lata. Warsztaty zostaną przeprowadzone w 4 obszarach:
a)warsztaty zdrowia (dietetyk, pierwsza pomoc)
b)warsztaty sprawności ruchowej (Nordic Walking)
c)warsztaty artystyczne (zajęcia plastyczne, ceramiczne)
d) warsztaty z zakresu bezpiecznego poruszania się po drogach

W ramach tego projektu już od czerwca, bieżącego roku na ulicach miejscowości Rzezawa można zauważyć licznie gromadzące się seniorki pod przewodnictwem dwóch radnych Gminy Rzezawa panię Ninę Surmę i Monikę Gorczycę, które regularnie raz w tygodniu spotykają się i spacerują z kijkami. Spotkania obywają się w każdy czwartek o godzinie 19:00 przy remizie OSP w Rzezawie i będą trwać do grudnia bieżącego roku.

Nordic Walking popularnie zwany spacerem z kijami to bezpieczna forma rekreacji dla wszystkich, bez ograniczeń wiekowych. Jest to doskonała forma sportu dla każdego, także dla osób o ograniczonej sprawności. Bez forsownego wysiłku i nie obciążając stawów pozwala uruchomić wszystkie partie mięśniowe ciała oraz poprawia wydolność organizmu. Technika marszu jest prosta i zwykle wystarczy kilka chwil, żeby nauczyć się prawidłowo posługiwać kijami. Wspólne marsze to dla seniorów doskonały sposób na tani i aktywny wypoczynek w grupie.

Serdecznie zapraszamy chętnych do uczestnictwa we wszystkich zajęciach, które będą organizowane w ramach realizacji projektu „Aktywni Seniorzy”, a w szczególności, już od teraz, zachęcamy do dołączenia, do grupy seniorów chodzących z kijami po ulicach miejscowości Rzezawa.

Artykuł Spacer z kijami bezpieczna rekreacja dla każdego ‍️‍️‍️

Działający w Gminie Rze… pochodzi z serwisu Bochnia – Polskie Portale Informacyjne.

http://www.polskiportal.info/wp-content/uploads/2019/08/1f3c3-200d-2640-fe0f-1.pnghttp://www.polskiportal.info/wp-content/uploads/2019/08/1f3c3-200d-2640-fe0f-1.pngppPowiat BocheńskiGmina Rzezawa. Spacer z kijami bezpieczna rekreacja dla każdego Działający w Gminie Rzezawa Klub Seniora, dzięki staraniom Pana Wójta Mariusza Paleja otrzymał dofinansowanie na realizację nowego projektu pod nazwą „Aktywni Seniorzy”. Jest to projekt kierowany do osób, którzy chcą aktywnie spędzać czas, w ramach którego realizowanych jest wiele działań...Bieżące informacje z całego kraju w jednym miejscu !