Powiat Bocheński informuje:
#wartoziwedzać #weekendzzabytkami
Weekend pełen wrażeń w powiecie bocheńskim!!!

Najbliższy weekend warto zaplanować na Bocheńszczyźnie, a to za sprawą Weekend z Zabytkami Powiatu Bocheńskiego. Ten autorski projekt Starostwa Powiatowego w Bochni odbywa się już po raz dwunasty.
Jak zwykle przygotowano moc atrakcji, oprócz udostępnionych zabytków i instytucji kultury, których w tym roku będzie aż 36, dodatkowo na zwiedzających będą czekać spacery tematyczne śladami znanych ludzi , miejsc i wydarzeń.
Mamy miejsca stałe, które cieszą cię niesłabnącą popularnością wśród odwiedzających, ale jest również kilka nowości . Będzie można zawitać do przepięknej willi dr Mieczysława Dembowskiego, na weekendową mapę zwiedzania powrócił także Kościół w Chronowie. Ośrodek Edukacji w Borównej oraz Pasieka u państwa Kiejdów zapraszają natomiast na warsztaty.
Tegoroczny weekend obfitował będzie w spacery tematyczne, w sumie będzie ich aż 8.

W tym roku swój jubileusz 10- lecia obchodzi Muzeum Motyli Arthropoda, gdzie oprócz barwnej wystawy, przygotowano opowieści i ciekawostki przyrodnicze ze świata motyli, a przed muzeum stanie stoisko z atrakcjami i zabawami dla dzieci.
Podczas spaceru Żydowską Trasą Pamięci, zaprezentowana zostanie tablica donacyjna, na której znajdą się informacje o rodzinach fundatorów Pomnika Holoukaustu mieszkańców Bochni i Okolic, w której weźmie udział dr Rachel Kollender Prezes Stowarzyszenia przedstawicieli bocheńskich i brzeskich żydów w Izraelu.
Przez dwa dni towarzyszyć nam będzie Camper Malopolski, w sobotę będziecie mogli go spotkać przy szybie Campi , od 12.00 do 16.00. Na placu pod Kominem o godz. 12.30 wystąpi również Orkiestra Kopalnia Soli „Bochnia”, a na dzieci będą czekać atrakcje. Natomiast w niedzielę Camper zawita do Park Rodzinny Uzbornia gdzie od godz. 15.00 będzie promował atrakcje Małopolski.
W sobotni wieczór zapraszamy na dziedziniec bocheńskiego Muzeum, gdzie wystąpią lokalni Artyści. Barbara Furmańska, Piotr Lekki, Artur Salwach, Robert Świątek i Wojciech Feć czyli Evening Standard umili nam wieczór przy dźwiękach rocka i bluesa.
Tradycyjnie już wspólnie z przedsiębiorcami przygotowano zniżki 25 i 20 % na pobyt w Hotel Kasztel i Nowa Bochnia Centrum Biznesowe&SPA oraz na smaczne co nie co w bocheńskich kawiarniach Ciachomaniacafe Bochnia i Cafeteria Chantilly oraz Kompleks Hotelowo Restauracyjny „Panorama” w Wiśniczu.
Weekend oczywiście kończymy muzycznie na bocheńskiej Uzborni. Oprócz warsztatów dla dużych i małych, w Amfiteatrze wystąpią takie m.in. Teatr Artystokracki, Kasia Moś, Adam Krylik, Orkiestra Baczków oraz Halina Mlynkova
Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Marszałek Województwa Małopolska oraz Małopolska Organizacja Turystyczna.
Patronat medialny zapewniają nam: Gazeta Krakowska, Radio ESKA Małopolska, Tarnowska.tv, Kronika Bocheńska, Czasbochenski.pl, mojaBochnia.pl – portal i telewizja, Głos 24 – Małopolski Portal Informacyjny, Bochnianin.pl, Kulturalna Bochnia, Informator Brzeski, Informator Bocheński, Bochnia Brzesko z bliska
Zachęcamy do odwiedzenia strony www.zabytki.powiatbochenski.pl, gdzie znajduje się szczegółowy program.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Bochni / Facebook

Artykuł #wartoziwedzać #weekendzzabytkami
Weekend pełen wrażeń w powiecie bocheńskim!!…
pochodzi z serwisu Bochnia – Polskie Portale Informacyjne.

ppPowiat BocheńskiPowiat Bocheński informuje:#wartoziwedzać #weekendzzabytkami Weekend pełen wrażeń w powiecie bocheńskim!!! Najbliższy weekend warto zaplanować na Bocheńszczyźnie, a to za sprawą Weekend z Zabytkami Powiatu Bocheńskiego. Ten autorski projekt Starostwa Powiatowego w Bochni odbywa się już po raz dwunasty. Jak zwykle przygotowano moc atrakcji, oprócz udostępnionych zabytków i instytucji kultury, których w...Bieżące informacje z całego kraju w jednym miejscu !